Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu sochaczewskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu sochaczewskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu sochaczewskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SAMSON Bożena Hanna: pozycja 1 : 6,3% (4 028 głosów)
- ROSKOSZ Aneta Katarzyna: pozycja 2 : 6,3% (4 028 głosów)
- ORLIŃSKA Anna: pozycja 3 : 6,3% (4 028 głosów)
- SZYMAŃSKI Łukasz: pozycja 4 : 6,3% (4 028 głosów)
- DUPLICKI Jarosław Tadeusz: pozycja 5 : 6,3% (4 028 głosów)
- KRUPIŃSKA Elżbieta Danuta: pozycja 6 : 6,3% (4 028 głosów)
- LACHOWICZ Sebastian Piotr: pozycja 7 : 6,3% (4 028 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- TOMASZEWSKI Sławomir Antoni: pozycja 1 : 2,77% (1 770 głosów)
- PRZEDLACKI Piotr: pozycja 2 : 2,77% (1 770 głosów)
- GERAS Augustyn: pozycja 3 : 2,77% (1 770 głosów)
- KRAWCZYK Artur: pozycja 4 : 2,77% (1 770 głosów)
- SAWICKA Martyna Jolanta: pozycja 5 : 2,77% (1 770 głosów)
- SZYMAŃSKA Monika: pozycja 6 : 2,77% (1 770 głosów)
- URBANIAK Andżelika: pozycja 7 : 2,77% (1 770 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANIELA JANIAKA - ŁĄCZY NAS SOCHACZEW:
- WOŹNIAK Maciej Tomasz: pozycja 1 : 1,84% (1 179 głosów)
- KOPKA Filip: pozycja 2 : 1,84% (1 179 głosów)
- MIECZNIKOWSKI Janusz: pozycja 3 : 1,84% (1 179 głosów)
- FRANKOWSKA Joanna: pozycja 4 : 1,84% (1 179 głosów)
- STOBIECKA Marzena Emilia: pozycja 5 : 1,84% (1 179 głosów)
- ZUBRZYCKI Tomasz Robert: pozycja 6 : 1,84% (1 179 głosów)
- WAWRZYŃCZAK Katarzyna Anna: pozycja 7 : 1,84% (1 179 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE PIOTRA OSIECKIEGO:
- KAMIŃSKA Joanna: pozycja 1 : 0,74% (476 głosów)
- SZAFRAŃSKI Remigiusz Stanisław: pozycja 2 : 0,74% (476 głosów)
- OZIMEK Bogumiła: pozycja 3 : 0,74% (476 głosów)
- GADZIŃSKA Monika: pozycja 4 : 0,74% (476 głosów)
- BRYZEK Elżbieta Izabela: pozycja 5 : 0,74% (476 głosów)
- PIĄTEK Jarosław Krzysztof: pozycja 6 : 0,74% (476 głosów)
- SZUŁCZYŃSKI Albert Jędrzej: pozycja 7 : 0,74% (476 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY RAZEM:
- PRZYWOŹNY Tadeusz Gabryel: pozycja 1 : 1,31% (839 głosów)
- NOWAKOWSKI Tomasz Marek: pozycja 2 : 1,31% (839 głosów)
- STANIAK Justyna Weronika: pozycja 3 : 1,31% (839 głosów)
- SKRZYNECKI Maciej: pozycja 4 : 1,31% (839 głosów)
- DĄBROWSKI Stefan Bronisław: pozycja 5 : 1,31% (839 głosów)
- JAWORSKA Iwona Joanna: pozycja 6 : 1,31% (839 głosów)
- TROJANOWSKA Małgorzata: pozycja 7 : 1,31% (839 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- DRAGAN Wanda: pozycja 1 : 1,33% (848 głosów)
- GAJDA Wiktor: pozycja 2 : 1,33% (848 głosów)
- TOMASZEWSKI Zbigniew Piotr: pozycja 3 : 1,33% (848 głosów)
- KAŹMIERSKA Ewelina: pozycja 4 : 1,33% (848 głosów)
- FIJOŁEK Wanda: pozycja 5 : 1,33% (848 głosów)
- DURAU Cezary Łukasz: pozycja 6 : 1,33% (848 głosów)
- SAMSON Wiesław: pozycja 7 : 1,33% (848 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sochaczewskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- LEWANDOWSKI Sylwester: pozycja 1 : 4,16% (2 091 głosów)
- ZIELIŃSKI Krzysztof Stanisław: pozycja 2 : 4,16% (2 091 głosów)
- BRYSIAK Michał Grzegorz: pozycja 3 : 4,16% (2 091 głosów)
- BŁASZCZYK Mariusz: pozycja 4 : 4,16% (2 091 głosów)
- KUBIAK Elżbieta Ewa: pozycja 5 : 4,16% (2 091 głosów)
- CIESIELSKA Barbara Maria: pozycja 6 : 4,16% (2 091 głosów)
- WIŚNIEWSKA Beata: pozycja 7 : 4,16% (2 091 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ORLIŃSKI Mirosław: pozycja 1 : 5,9% (2 963 głosów)
- GAJDA Robert: pozycja 2 : 5,9% (2 963 głosów)
- GAŁAJ Alicja: pozycja 3 : 5,9% (2 963 głosów)
- BUDZYŃSKA Ewa Małgorzata: pozycja 4 : 5,9% (2 963 głosów)
- GRABOWSKI Piotr Michał: pozycja 5 : 5,9% (2 963 głosów)
- KOWALEWSKA Grażyna Aniela: pozycja 6 : 5,9% (2 963 głosów)
- WÓDKA Arkadiusz Piotr: pozycja 7 : 5,9% (2 963 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KACPRZAK Marek: pozycja 1 : 1,18% (593 głosów)
- PAPIERNIK Aleksandra: pozycja 2 : 1,18% (593 głosów)
- MARTOFEL Mirosław Paweł: pozycja 3 : 1,18% (593 głosów)
- KRZEMIŃSKI Kamil: pozycja 4 : 1,18% (593 głosów)
- KOZŁOWSKA Krystyna Emilia: pozycja 5 : 1,18% (593 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANIELA JANIAKA - ŁĄCZY NAS SOCHACZEW:
- JĘDRZEJCZAK Oskar Stanisław: pozycja 1 : 0,93% (467 głosów)
- SZEWCZYK Barbara: pozycja 2 : 0,93% (467 głosów)
- OLSZANOWSKA Ewa: pozycja 3 : 0,93% (467 głosów)
- BANASIAK Grzegorz: pozycja 4 : 0,93% (467 głosów)
- WOJTCZAK Kamil: pozycja 5 : 0,93% (467 głosów)
- FIEDLER Sylwia Justyna: pozycja 6 : 0,93% (467 głosów)
- MŁYNARCZYK Waldemar: pozycja 7 : 0,93% (467 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE PIOTRA OSIECKIEGO:
- GŁUCHOWSKI Tadeusz: pozycja 1 : 1,09% (548 głosów)
- CHARAZIŃSKI Grzegorz: pozycja 2 : 1,09% (548 głosów)
- MAMCARZ Arkadiusz: pozycja 3 : 1,09% (548 głosów)
- BYTNIEWSKA Joanna Małgorzata: pozycja 4 : 1,09% (548 głosów)
- KUCHARSKA Halszka: pozycja 5 : 1,09% (548 głosów)
- ŻAK Katarzyna: pozycja 6 : 1,09% (548 głosów)
- KAWIAK Bogusław Andrzej: pozycja 7 : 1,09% (548 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY RAZEM:
- WRÓBEL Anna: pozycja 1 : 0,59% (296 głosów)
- STĘPNIAK Ewelina: pozycja 2 : 0,59% (296 głosów)
- CIURA-CIĄGARLAK Mariola Stanisława: pozycja 3 : 0,59% (296 głosów)
- ŻABCZYŃSKI Rafał Andrzej: pozycja 4 : 0,59% (296 głosów)
- KAMIŃSKI Artur Marcin: pozycja 5 : 0,59% (296 głosów)
- MIJAS Bartosz: pozycja 6 : 0,59% (296 głosów)
- HOROWITZ Patrycja: pozycja 7 : 0,59% (296 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- SANKOWSKI Robert Piotr: pozycja 1 : 0,77% (387 głosów)
- MIECZNIKOWSKA-JEZNACH Karolina: pozycja 2 : 0,77% (387 głosów)
- PIĄTKIEWICZ Paweł Edward: pozycja 3 : 0,77% (387 głosów)
- SOBCZAK Katarzyna Barbara: pozycja 4 : 0,77% (387 głosów)
- BALCERAK Agnieszka Beata: pozycja 5 : 0,77% (387 głosów)
- KOSYRA-KUCZYŃSKA Monika Joanna: pozycja 6 : 0,77% (387 głosów)
- MROCZEK Kazimierz Jan: pozycja 7 : 0,77% (387 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sochaczewskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GONTA Jolanta Krystyna: pozycja 1 : 2,72% (3 439 głosów)
- PAWŁOWSKA Anna Danuta: pozycja 2 : 2,72% (3 439 głosów)
- KIERZKOWSKI Andrzej Michał: pozycja 3 : 2,72% (3 439 głosów)
- POLAKOWSKA Paulina Monika: pozycja 4 : 2,72% (3 439 głosów)
- TEMPCZYK Zbigniew: pozycja 5 : 2,72% (3 439 głosów)
- WERNICKI Marek: pozycja 6 : 2,72% (3 439 głosów)
- BASIŃSKI Daniel: pozycja 7 : 2,72% (3 439 głosów)
- WŁODARCZYK Marta Agnieszka: pozycja 8 : 2,72% (3 439 głosów)
- BARGIEŁ Krzysztof: pozycja 9 : 2,72% (3 439 głosów)
- MIŁKOWSKI Dariusz Stanisław: pozycja 10 : 2,72% (3 439 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KORKOSZ Alicja: pozycja 1 : 0,89% (1 131 głosów)
- SZLAGA Iwona: pozycja 2 : 0,89% (1 131 głosów)
- PLOCH Robert Dominik: pozycja 3 : 0,89% (1 131 głosów)
- KUŚMIREK Milena: pozycja 4 : 0,89% (1 131 głosów)
- CABAN Maria Anna: pozycja 5 : 0,89% (1 131 głosów)
- ZIÓŁKOWSKA Sylwia Katarzyna: pozycja 6 : 0,89% (1 131 głosów)
- HILCHEN Antoni Maria: pozycja 7 : 0,89% (1 131 głosów)
- KRYSIAK Piotr: pozycja 8 : 0,89% (1 131 głosów)
- ORLIŃSKI Piotr Aleksander: pozycja 9 : 0,89% (1 131 głosów)
- ERTMAN Adam Tomasz: pozycja 10 : 0,89% (1 131 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PODSĘDEK Anna: pozycja 1 : 3,28% (4 139 głosów)
- POPIOŁEK Jolanta: pozycja 2 : 3,28% (4 139 głosów)
- BŁASZCZYK Robert: pozycja 3 : 3,28% (4 139 głosów)
- PACHOWIAK Jarosław Paweł: pozycja 4 : 3,28% (4 139 głosów)
- WYLOT Marzena: pozycja 5 : 3,28% (4 139 głosów)
- ŚLIWIŃSKI Krzysztof Stanisław: pozycja 6 : 3,28% (4 139 głosów)
- WOJTUNIAK Angelika: pozycja 7 : 3,28% (4 139 głosów)
- KURYLAK Wojciech Władysław: pozycja 8 : 3,28% (4 139 głosów)
- BĄBAŁA Ewa: pozycja 9 : 3,28% (4 139 głosów)
- JAWORSKI Tadeusz Kazimierz: pozycja 10 : 3,28% (4 139 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANIELA JANIAKA - ŁĄCZY NAS SOCHACZEW:
- SPILASZEK Jacek Adam: pozycja 1 : 0,79% (995 głosów)
- OKRASKA Jakub Adam: pozycja 2 : 0,79% (995 głosów)
- MAJOREK Katarzyna: pozycja 3 : 0,79% (995 głosów)
- ZAKOŚCIELNY Piotr Wojciech: pozycja 4 : 0,79% (995 głosów)
- RADZKA Justyna: pozycja 5 : 0,79% (995 głosów)
- DZIEDZIC Aleksandra Małgorzata: pozycja 6 : 0,79% (995 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Adrianna: pozycja 7 : 0,79% (995 głosów)
- SŁAWIŃSKA Agnieszka: pozycja 8 : 0,79% (995 głosów)
- OSIŃSKA Zuzanna: pozycja 9 : 0,79% (995 głosów)
- GERASIK Włodzimierz Edward: pozycja 10 : 0,79% (995 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE PIOTRA OSIECKIEGO:
- OSIECKI Piotr Krzysztof: pozycja 1 : 1,12% (1 416 głosów)
- CZUBACKI Bogumił Zbigniew: pozycja 2 : 1,12% (1 416 głosów)
- FERGIŃSKI Marek: pozycja 3 : 1,12% (1 416 głosów)
- DOBROWOLSKI Dariusz Jan: pozycja 4 : 1,12% (1 416 głosów)
- KALIŃSKA Agata: pozycja 5 : 1,12% (1 416 głosów)
- URBANIAK Jadwiga Maria: pozycja 6 : 1,12% (1 416 głosów)
- NIEMYJSKA Iwona Zofia: pozycja 7 : 1,12% (1 416 głosów)
- KOMOROWSKI Artur: pozycja 8 : 1,12% (1 416 głosów)
- NOWAK Urszula: pozycja 9 : 1,12% (1 416 głosów)
- CYPEL Sławomir: pozycja 10 : 1,12% (1 416 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY RAZEM:
- GAIK Przemysław Łukasz: pozycja 1 : 0,35% (443 głosów)
- TOMASIK Marianna Teresa: pozycja 2 : 0,35% (443 głosów)
- SZADKOWSKI Sławomir Krzysztof: pozycja 3 : 0,35% (443 głosów)
- BIAŁAS Kamil: pozycja 4 : 0,35% (443 głosów)
- KOBIERECKA Iwona Marzanna: pozycja 5 : 0,35% (443 głosów)
- TROJANOWSKI Sławomir Władysław: pozycja 6 : 0,35% (443 głosów)
- ZIELIŃSKI Rafał: pozycja 7 : 0,35% (443 głosów)
- ZIELSKA Maria Hanna: pozycja 8 : 0,35% (443 głosów)
- WALCZAK Sławomir: pozycja 9 : 0,35% (443 głosów)
- SOŁDACZUK Monika Wioletta: pozycja 10 : 0,35% (443 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- ŻELICHOWSKI Jerzy Stefan: pozycja 1 : 0,62% (786 głosów)
- SZAJNWALD Izabella Natalia: pozycja 2 : 0,62% (786 głosów)
- GĄSIOROWSKI Andrzej Jarosław: pozycja 3 : 0,62% (786 głosów)
- SURMAK Wioletta Marzena: pozycja 4 : 0,62% (786 głosów)
- PIĄTKIEWICZ Agnieszka Katarzyna: pozycja 5 : 0,62% (786 głosów)
- BŁASZCZAK Mirosław: pozycja 6 : 0,62% (786 głosów)
- SZYRLE Małgorzata Izabela: pozycja 7 : 0,62% (786 głosów)
- WOJTANOWICZ Artur Paweł: pozycja 8 : 0,62% (786 głosów)
- WITTE Ewelina: pozycja 9 : 0,62% (786 głosów)
- WĄTOR Tomasz Karol: pozycja 10 : 0,62% (786 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOCHACZEWSKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- PAKUŁA Zbigniew: pozycja 1 : 0,29% (361 głosów)
- SKUPIŃSKI Andrzej Kazimierz: pozycja 2 : 0,29% (361 głosów)
- SZYMONOWICZ Justyna Magdalena: pozycja 3 : 0,29% (361 głosów)
- CIEŚLAK Elżbieta Katarzyna: pozycja 4 : 0,29% (361 głosów)
- KOZŁOWSKA Krystyna: pozycja 5 : 0,29% (361 głosów)
- ZACZEK Michał Roman: pozycja 6 : 0,29% (361 głosów)
- CICHAL Sylwia: pozycja 7 : 0,29% (361 głosów)
- WRÓBEL Bogumił: pozycja 8 : 0,29% (361 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sochaczewskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SOWIŃSKA Aneta Maria: pozycja 1 : 6,37% (1 479 głosów)
- GRZEGORZAK Karol: pozycja 2 : 6,37% (1 479 głosów)
- DĘBSKA Ewa Iwona: pozycja 3 : 6,37% (1 479 głosów)
- BUCZYŃSKI Roman Kazimierz: pozycja 4 : 6,37% (1 479 głosów)
- KOPIEC Edward: pozycja 5 : 6,37% (1 479 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KORYŚ Tadeusz: pozycja 1 : 6,36% (1 477 głosów)
- PTASZKIEWICZ Agnieszka Jadwiga: pozycja 2 : 6,36% (1 477 głosów)
- OLECHOWSKI Mateusz Krzysztof: pozycja 3 : 6,36% (1 477 głosów)
- OPĘCHOWSKA-CIAK Anna: pozycja 4 : 6,36% (1 477 głosów)
- PRZEDPEŁSKI Paweł Janusz: pozycja 5 : 6,36% (1 477 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANIELA JANIAKA - ŁĄCZY NAS SOCHACZEW:
- ŁOPATA Jan Aleksander: pozycja 1 : 4,95% (1 149 głosów)
- ODOLCZYK Marcin Tomasz: pozycja 2 : 4,95% (1 149 głosów)
- WIĘSEK Ewa Elżbieta: pozycja 3 : 4,95% (1 149 głosów)
- POTAPOWYCZ-KUŚMIREK Alicja Monika: pozycja 4 : 4,95% (1 149 głosów)
- ZAJĄC Roksana: pozycja 5 : 4,95% (1 149 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY RAZEM:
- MISIAK Marek Grzegorz: pozycja 1 : 2,31% (537 głosów)
- ZABOROWSKA Wiktoria Katarzyna: pozycja 2 : 2,31% (537 głosów)
- MISIAK Elżbieta Hanna: pozycja 3 : 2,31% (537 głosów)
- PAJKA Przemysław Sebastian: pozycja 4 : 2,31% (537 głosów)
- PIETRZAK Wojciech Paweł: pozycja 5 : 2,31% (537 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?