Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Sochaczewie na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w Sochaczewie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- JANIAK Daniel Kamil - KWW DANIELA JANIAKA - ŁĄCZY NAS SOCHACZEW: 54,76% (6 483 głosów)
- GOŁKOWSKI Marek Maria - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 45,24% (5 356 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w Sochaczewie podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- GOŁKOWSKI Marek Maria - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 30,96% (3 974 głosów)
- JANIAK Daniel Kamil - KWW DANIELA JANIAKA - ŁĄCZY NAS SOCHACZEW: 29,51% (3 787 głosów)
- NIEWIADOMSKA-KOCIK Joanna Agnieszka - KWW FORUM SAMORZĄDOWE PIOTRA OSIECKIEGO: 15,95% (2 047 głosów)
- KUŚMIREK Andrzej Mikołaj - KW MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA: 14,72% (1 889 głosów)
- ERTMAN Tomasz Bogdan - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 5,53% (710 głosów)
- ZIELSKI Dariusz - KWW SAMORZĄDOWCY RAZEM: 3,33% (427 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KACZMAREK Sylwester: pozycja 1 : 8,15% (292 głosów)
- MAJCHER Selena Maria: pozycja 2 : 5,61% (201 głosów)
- ORLIŃSKI Albert Artur: pozycja 3 : 4,91% (176 głosów)
- GORZKI Wiesław Mirosław: pozycja 4 : 0,78% (28 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK Beata Małgorzata: pozycja 5 : 0,87% (31 głosów)
- FIGAT Małgorzata: pozycja 6 : 1,95% (70 głosów)
- KURZEJA Bartłomiej Daniel: pozycja 7 : 0,75% (27 głosów)
- PAPIEROWSKI Piotr Ryszard: pozycja 8 : 2,2% (79 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KULPA-SZCZEPANIAK Jolanta Małgorzata: pozycja 1 : 12,84% (460 głosów)
- AMBROZIAK Patryk Wincenty: pozycja 2 : 4,1% (147 głosów)
- PACHOWIAK Cezary Jan: pozycja 3 : 5,5% (197 głosów)
- ADAMSKA Agnieszka Maria: pozycja 4 : 2,46% (88 głosów)
- WRÓBLEWSKI Kamil: pozycja 5 : 0,89% (32 głosów)
- BAŚKIEWICZ Piotr Dariusz: pozycja 6 : 2,04% (73 głosów)
- WRÓBEL Marlena Paulina: pozycja 7 : 0,7% (25 głosów)
- BUDKOWSKI Bogusław Czesław: pozycja 8 : 0,89% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY RAZEM:
- WRÓBEL Piotr Radosław: pozycja 1 : 1,09% (39 głosów)
- KOSIOREK Krzysztof: pozycja 2 : 1,59% (57 głosów)
- WIĘCKIEWICZ Kamil Maciej: pozycja 3 : 0,75% (27 głosów)
- DRĄG Katarzyna Dorota: pozycja 4 : 0,31% (11 głosów)
- GAIK Agnieszka Anna: pozycja 5 : 0,22% (8 głosów)
- PIOTROWSKA Beata Agnieszka: pozycja 6 : 0,11% (4 głosów)
- ZIELSKI Kacper Dariusz: pozycja 7 : 0,39% (14 głosów)
- GROCHOWSKI Adam: pozycja 8 : 0,7% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANIELA JANIAKA - ŁĄCZY NAS SOCHACZEW:
- WOJEWODA Jakub Jeremiasz: pozycja 1 : 4,44% (159 głosów)
- HOYER Marlena Magdalena: pozycja 2 : 2,34% (84 głosów)
- STEFANIAK Dariusz: pozycja 3 : 0,67% (24 głosów)
- PISKOROWSKA Karolina: pozycja 4 : 1,23% (44 głosów)
- ORNAFA Weronika: pozycja 5 : 1,28% (46 głosów)
- OKRASKA Elżbieta Stefania: pozycja 6 : 0,47% (17 głosów)
- SALACH Joanna Katarzyna: pozycja 7 : 0,03% (1 głosów)
- TARNOWSKI Marcin: pozycja 8 : 1,81% (65 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- KLOCH Adam Roman: pozycja 1 : 6,84% (245 głosów)
- KUŚMIREK Andrzej Mikołaj: pozycja 2 : 7,2% (258 głosów)
- SOKÓŁ Marta: pozycja 3 : 1,34% (48 głosów)
- GRABOWSKA Aneta: pozycja 4 : 0,45% (16 głosów)
- WACHOWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 0,14% (5 głosów)
- ADAMCZYK-MILCZAREK Dorota Mieczysława: pozycja 6 : 0,5% (18 głosów)
- PANKOWSKI Bartłomiej: pozycja 7 : 0,73% (26 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE PIOTRA OSIECKIEGO:
- FRANASZEK-NIEWIADOMSKA Magdalena Dorota: pozycja 1 : 2,46% (88 głosów)
- SOBIERAJ Marcin Stefan: pozycja 2 : 0,33% (12 głosów)
- KOSIERADZKI Marek Józef: pozycja 3 : 0,2% (7 głosów)
- KOWALUK Waldemar Józef: pozycja 4 : 0,67% (24 głosów)
- ORLIŃSKA Katarzyna: pozycja 5 : 0,67% (24 głosów)
- PRZANOWSKI Łukasz Paweł: pozycja 6 : 2,68% (96 głosów)
- SZYMAŃSKA Renata: pozycja 7 : 0,84% (30 głosów)
- CYPEL Piotr Dawid: pozycja 8 : 2,87% (103 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KARAŚ Arkadiusz Włodzimierz: pozycja 1 : 13,01% (416 głosów)
- ZIĘTEK Marta Helena: pozycja 2 : 3,06% (98 głosów)
- GERASIK Jolanta: pozycja 3 : 3,69% (118 głosów)
- ŁABĘDA Adriana: pozycja 4 : 0,84% (27 głosów)
- KRAWCZYK Agnieszka Mirosława: pozycja 5 : 1,28% (41 głosów)
- JAKUBOWSKI Konrad Jerzy: pozycja 6 : 1,19% (38 głosów)
- LINETTEJ Adam: pozycja 7 : 1,06% (34 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRZEMIŃSKI Jacek: pozycja 1 : 14,17% (453 głosów)
- ORŁOWSKA Katarzyna: pozycja 2 : 5,72% (183 głosów)
- GRALAK Łukasz Paweł: pozycja 3 : 3,78% (121 głosów)
- BARCZAK Krzysztof Andrzej: pozycja 4 : 2,44% (78 głosów)
- WILAMOWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 2,31% (74 głosów)
- ZIELIŃSKA Małgorzata: pozycja 6 : 0,91% (29 głosów)
- GOŁKOWSKA Danuta Wiesława: pozycja 7 : 5,88% (188 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY RAZEM:
- SELENTA Mateusz: pozycja 1 : 1,63% (52 głosów)
- GZIK-JANIAK Violetta Maria: pozycja 2 : 1,78% (57 głosów)
- SZYNERT Grzegorz: pozycja 3 : 1,03% (33 głosów)
- PAWLAK Barbara: pozycja 4 : 0,31% (10 głosów)
- GAIK Marek Grzegorz: pozycja 5 : 0,47% (15 głosów)
- KŁOPOTOWSKA-JORDAN Ewa Halina: pozycja 6 : 0,06% (2 głosów)
- DUPLICKI Paweł Wiesław: pozycja 7 : 1,03% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANIELA JANIAKA - ŁĄCZY NAS SOCHACZEW:
- ZBOROWSKA Magdalena: pozycja 1 : 7,16% (229 głosów)
- WROCŁAWSKI Michał: pozycja 2 : 2,06% (66 głosów)
- NONAS Łukasz Marek: pozycja 3 : 1,56% (50 głosów)
- STAWICKI Karol Piotr: pozycja 4 : 0,75% (24 głosów)
- KUJAWA Teresa: pozycja 5 : 0,81% (26 głosów)
- WILEWSKA-HABA Paulina Aneta: pozycja 6 : 1,66% (53 głosów)
- ŚWIETLICKA Aleksandra Ilona: pozycja 7 : 1,63% (52 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- LEWANDOWSKA Beata Anna: pozycja 1 : 3,16% (101 głosów)
- KUCZYŃSKI Maciej Stefan: pozycja 2 : 1,5% (48 głosów)
- BARTCZAK Sławomir: pozycja 3 : 0,5% (16 głosów)
- DĄBROWSKA Lidia: pozycja 4 : 0,56% (18 głosów)
- DONAT Zofia Bożena: pozycja 5 : 0,78% (25 głosów)
- SZAFRAŃSKI Waldemar Jerzy: pozycja 6 : 0,53% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE PIOTRA OSIECKIEGO:
- SOBCZAK Stanisław Zygmunt: pozycja 1 : 3,72% (119 głosów)
- KAWCZYŃSKA Jolanta Elżbieta: pozycja 2 : 3,31% (106 głosów)
- ROZDŻESTWIEŃSKI Paweł Mikołaj: pozycja 3 : 0,75% (24 głosów)
- DERDA Barbara: pozycja 4 : 1,34% (43 głosów)
- MISIAK Maciej Sylwester: pozycja 5 : 1,31% (42 głosów)
- GRZYBOWSKI Andrzej Zbigniew: pozycja 6 : 0,84% (27 głosów)
- ZIARNIK-GAJEWSKA Marta Brygida: pozycja 7 : 0,38% (12 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PĘTLAK Piotr Paweł: pozycja 1 : 12,17% (379 głosów)
- KIERZKOWSKA Ewa Maria: pozycja 2 : 4,98% (155 głosów)
- KODYM Dorota Agata: pozycja 3 : 3,44% (107 głosów)
- BAŁUCZYŃSKA Ewelina Danuta: pozycja 4 : 0,42% (13 głosów)
- PYRZANOWSKA Agnieszka Jadwiga: pozycja 5 : 0,74% (23 głosów)
- KOŚMIDER Krzysztof: pozycja 6 : 2,92% (91 głosów)
- BEDNARCZYK Jarosław Tomasz: pozycja 7 : 0,83% (26 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KORKOSZ Grażyna: pozycja 1 : 2,44% (76 głosów)
- MAJOREK Damian Dominik: pozycja 2 : 0,64% (20 głosów)
- CHRUSTOWSKI Artur Krzysztof: pozycja 3 : 0,35% (11 głosów)
- KUKAWSKA Karolina: pozycja 4 : 0,61% (19 głosów)
- HILCHEN Edward Maria: pozycja 5 : 0,13% (4 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GOŁKOWSKI Marek Maria: pozycja 1 : 21,97% (684 głosów)
- POPOWSKI Łukasz Adam: pozycja 2 : 6,87% (214 głosów)
- MARKUT-ŻYŻYŃSKA Elżbieta Teresa: pozycja 3 : 1,06% (33 głosów)
- LEWANDOWSKA Katarzyna Monika: pozycja 4 : 2,54% (79 głosów)
- BUCZEK Żaneta: pozycja 5 : 1,41% (44 głosów)
- WIESZCZYCKI Robert: pozycja 6 : 0,55% (17 głosów)
- DEPTUŁA Anna: pozycja 7 : 2,67% (83 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY RAZEM:
- ZIELSKI Dariusz: pozycja 1 : 1,35% (42 głosów)
- TURCZYŃSKI Kamil: pozycja 2 : 0,67% (21 głosów)
- LEWANDOWSKA Dorota Helena: pozycja 3 : 0,19% (6 głosów)
- KUBISZEWSKI Dawid Krzysztof: pozycja 4 : 0,55% (17 głosów)
- BIAŁAS Daria: pozycja 5 : 0,26% (8 głosów)
- KASZTELAN Ewelina Joanna: pozycja 6 : 0,35% (11 głosów)
- JUCZCIC Krystian Jarosław: pozycja 7 : 0,13% (4 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANIELA JANIAKA - ŁĄCZY NAS SOCHACZEW:
- GOŁASZEWSKA-KOTLARZ Kamila Krystyna: pozycja 1 : 5,68% (177 głosów)
- MALESA Tomasz Grzegorz: pozycja 2 : 3,89% (121 głosów)
- NOWAK Bogumiła Anastazja: pozycja 3 : 0,26% (8 głosów)
- JANIAK Piotr Ignacy: pozycja 4 : 1,32% (41 głosów)
- LINOWSKA Monika Agnieszka: pozycja 5 : 0,48% (15 głosów)
- MALESA-BANASIAK Iwona Katarzyna: pozycja 6 : 0,55% (17 głosów)
- PIETRAK Jakub Bogumił: pozycja 7 : 0,61% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- DENISIEWICZ Zofia Małgorzata: pozycja 1 : 3,53% (110 głosów)
- TASIECKI Julian Jerzy: pozycja 2 : 3,28% (102 głosów)
- PIETRZYK Anna: pozycja 3 : 3,73% (116 głosów)
- NOWAKOWSKA-SIKORA Renata Anna: pozycja 4 : 0,06% (2 głosów)
- JUSZCZAK Marcin: pozycja 5 : 0,19% (6 głosów)
- MAJCHER Beata: pozycja 6 : 0,83% (26 głosów)
- KACPRZAK Mariusz: pozycja 7 : 0,45% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE PIOTRA OSIECKIEGO:
- DORYWALSKI Sławomir: pozycja 1 : 1,73% (54 głosów)
- MADEJ Zbigniew: pozycja 2 : 1,8% (56 głosów)
- PODRAŻKA Ewa Anna: pozycja 3 : 0,35% (11 głosów)
- DŁUTEK Robert Jacek: pozycja 4 : 0,32% (10 głosów)
- RUTKOWSKA Bożena Krystyna: pozycja 5 : 0,29% (9 głosów)
- BECHCICKA Aneta Anna: pozycja 6 : 0,22% (7 głosów)
- GOŁĘBIEWSKI Krystian: pozycja 7 : 0,19% (6 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SOKOŁOWSKA Renata Maria: pozycja 1 : 14,73% (408 głosów)
- JÓŹWIK Małgorzata: pozycja 2 : 5,52% (153 głosów)
- OPASIAK Urszula Maria: pozycja 3 : 5,67% (157 głosów)
- GRZELAK Marcin: pozycja 4 : 1,59% (44 głosów)
- ZAGAJEWSKI Jacek Marian: pozycja 5 : 1,52% (42 głosów)
- KRAWCZAK Marek: pozycja 6 : 0,9% (25 głosów)
- PIĄTEK Paweł Witold: pozycja 7 : 1,73% (48 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PARTYKA Marian Władysław: pozycja 1 : 1,59% (44 głosów)
- STEFANIAK Leszek Tomasz: pozycja 2 : 0,36% (10 głosów)
- KARAŚ-HILCHEN Kinga Monika: pozycja 3 : 0,29% (8 głosów)
- STEFANIAK Hanna Janina: pozycja 4 : 0,18% (5 głosów)
- MARKUCIŃSKI Łukasz Piotr: pozycja 5 : 0,04% (1 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CICHOCKI Marcin: pozycja 1 : 11,84% (328 głosów)
- BĄBAŁA Janusz: pozycja 2 : 14,55% (403 głosów)
- BRODOWSKI Jakub Gerard: pozycja 3 : 1,19% (33 głosów)
- WÓJCIK Grażyna Danuta: pozycja 4 : 3,1% (86 głosów)
- RĘBIEJEWSKA Renata Zofia: pozycja 5 : 0,79% (22 głosów)
- REGULSKI Błażej: pozycja 6 : 0,22% (6 głosów)
- ADAMIAK Małgorzata Maria: pozycja 7 : 1,37% (38 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY RAZEM:
- SIEROTA Kamil: pozycja 1 : 2,17% (60 głosów)
- OWCZAREK Agnieszka Izabela: pozycja 2 : 0,79% (22 głosów)
- ZDUŃSKI Mirosław: pozycja 3 : 0,87% (24 głosów)
- AUGUSTYNIAK Łukasz Dominik: pozycja 4 : 0,43% (12 głosów)
- CZUBAK Justyna Katarzyna: pozycja 5 : 0,18% (5 głosów)
- CHOJNACKA Agata Barbara: pozycja 6 : 0,36% (10 głosów)
- ĆWIEK Tomasz Kazimierz: pozycja 7 : 1,16% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANIELA JANIAKA - ŁĄCZY NAS SOCHACZEW:
- KSIĘŻAK Marek: pozycja 1 : 3,1% (86 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Aleksandra: pozycja 2 : 0,83% (23 głosów)
- GAJEWSKI Wiktor: pozycja 3 : 0,47% (13 głosów)
- BORKOWSKA Ewa Justyna: pozycja 4 : 0,18% (5 głosów)
- ŚWIĄTKOWSKI Rafał: pozycja 5 : 0,9% (25 głosów)
- NOWAK Magdalena Julia: pozycja 6 : 0,79% (22 głosów)
- BEDNARSKA Dorota Stanisława: pozycja 7 : 3,1% (86 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- STOPCZYŃSKI Filip Konrad: pozycja 1 : 1,01% (28 głosów)
- WOLANIN Aleksandra Janina: pozycja 2 : 1,88% (52 głosów)
- PIOTROWSKA Iwona Maria: pozycja 3 : 0,83% (23 głosów)
- SMUŁKA Tomasz Piotr: pozycja 4 : 1,16% (32 głosów)
- MARKIEWICZ Łukasz Piotr: pozycja 5 : 0,51% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE PIOTRA OSIECKIEGO:
- KUZIŃSKA Halina Krystyna: pozycja 1 : 4,12% (114 głosów)
- PRZYBYLSKA Kinga Katarzyna: pozycja 2 : 1,44% (40 głosów)
- WIDYŃSKA Krystyna: pozycja 3 : 0,61% (17 głosów)
- RYBAK Ewelina: pozycja 4 : 0,76% (21 głosów)
- PIOTROWSKI Tomasz Bronisław: pozycja 5 : 0,54% (15 głosów)
- PIĄTEK Emil Bogdan: pozycja 6 : 0,79% (22 głosów)
- DOMAŃSKI Robert Stefan: pozycja 7 : 0,07% (2 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOCHACZEWSKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- SZYPEREK Anita Monika: pozycja 1 : 1,05% (29 głosów)
- BRYLSKA Ewa: pozycja 2 : 0,4% (11 głosów)
- KALINOWSKI Łukasz Leszek: pozycja 3 : 0,72% (20 głosów)
- NIEMIEC Marcin: pozycja 4 : 1,55% (43 głosów)
- KOSZEWSKA Aneta Beata: pozycja 5 : 0,04% (1 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?