Kolejne 3:1 dla Wisły. Chrobry Głogów pokonany [WIDEO]

Wisła Płock
Wisła Płock - Chrobry Głogów 3:1. Nafciarze świętują drugie z rzędu zwycięstwo w lidze! www.wisla.plock.pl
Piłkarze Wisły Płock pokonali na Stadionie im. Kazimierza Górskiego zespół Chrobrego Głogów. Po efektownym zwycięstwie ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Zagłębiem Lubin, nafciarze marzyli o zdobyciu kolejnych trzech punktów. Cel został zrealizowany - w sobotę wraz z kibicami mogli cieszyć się z drugiego z rzędu ligowego zwycięstwa.

Piłkarze obu ekip od pierwszych minut pokazali, że nie mają zamiaru odpuszczać, co przełożyło się na szybką i miejscami agresywną grę. W przeciągu pierwszych dziesięciu minut sędzia pokazał aż trzy żółte kartki. Jednak to piłkarze Wisły przeważali w każdym aspekcie gry, co udokumentował Krzysztof Janus, który w 18. minucie spotkania wykorzystał błąd bramkarza gości i umieścił głową piłkę w siatce po długim podaniu Marko Radicia. Ten wynik nie satysfakcjonował rozpędzonej Wisły. W 29. minucie na 2:0 podwyższył Jacek Góralski, który efektownym strzałem zza pola karnego nie dał szans Skrzyniarzowi.

W kolejce Olimpia i GKS

W drugiej połowie gra nie zmieniła się. Już w pierwszych minutach doskonałą sytuację zmarnował Piotr Ruszkul i wydawało się, że kolejna bramka jest tylko kwestią czasu. Niespodziewanie to Chrobry zdobył kontaktowego gola. W 55. minucie na bramkę strzelał z ok. 25metrów Michał Michalec, który nie dał szans Sewerynowi Kiełpinowi. Piłkarze z Głogowa próbowali stwarzać sobie kolejne sytuacje, jednak znakomite zawody rozgrywali dziś nasi obrońcy.

Czytaj również: Rugby na wózkach. Siła i walka przy szczęku metalu

W 68. minucie na boisku pojawił się Marcin Krzywicki. Już pięć minut później bramkarz Chrobrego po raz trzeci musiał wyjmować piłkę z siatki. Strzelcem bramki został popularny Krzywy, który przytomnie zmienił kierunek piłki po strzale Radicia. Serb tym samym zaliczył swoją drugą asystę w meczu.

Zobacz bramki z meczu Wisła Płock - Chrobry Głogów!

Kolejne pewne trzy punkty na koncie Wisły, co może napawać optymizmem przed meczem z Olimpią. Początek spotkania w Grudziądzu już w środę o godzinie 17:00. Na Stadionie im. Kazimierza Górskiego spotkamy się ponownie już za tydzień, 30 sierpnia (sobota) o godz. 14:45. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie GKS Katowice.

Wisła Płock - Chrobry Głogów 3:1 (2:0)
1:0 Krzysztof Janus (18.)
2:0 Jacek Góralski (29.)
2:1 Michał Michalec (55.)
3:1 Marcin Krzywicki (73.)

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański - 4. Jacek Góralski, 3. Maciej Kostrzewa (46, 18. Piotr Wlazło) - 7. Krzysztof Janus, 25. Filip Burkhardt (88, 41. Dimitar Iliev), 22. Łukasz Kacprzycki - 10. Piotr Ruszkul (68, 9. Marcin Krzywicki).

Chrobry: 27. Amadeusz Skrzyniarz - 18. Michał Ilków-Gołąb, 24. Łukasz Bogusławski, 3. Michał Michalec, 22. Adam Samiec - 8. Karol Danielak (19, 17. Damian Sędziak), 7. Mateusz Hałambiec, 14. Krzysztof Ulatowski (46, 26. Krystian Pieczara), 25. Damian Ałdaś, 9. Damian Piotrowski - 2. Łukasz Szczepaniak (69, 21. Krzysztof Ziemniak).