Puchar Tymbarku - turniej trwa. Wyłoniono już drużyny z Mazowsza

Agata Witek
Trwa rywalizacja o Puchar Tymbarku
Trwa rywalizacja o Puchar Tymbarku materiały prasowe
Znamy piłkarskich mistrzów Mazowsza do lat 10 i 12! W zakończonym właśnie finale wojewódzkim 14. edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wyłoniono zwycięskie drużyny w obu kategoriach wiekowych, zarówno wśród chłopców, jak i dziewczyn.

Finały województwa mazowieckiego zostały rozegrane w dniach 26 i 27 marca w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej w Warszawie. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w który uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 75 drużyn.

Piłkarskie emocje

W żeńskim finale kategorii U-10 MUKS Praga Warszawa pokonała 1-0 UKS Ząbkovię Ząbki. - Turniej jest dla nas bardzo fajnym przeżyciem. Zarówno uczestnikom jak i trenerom dostarcza niezwykłych emocji. Dzięki niemu dzieci mogą pograć z rówieśnikami i zaprezentować oraz sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności - mówi Agnieszka Gostrzycka, trenerka zwycięskiej drużyny.

W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół UKS Varsovia Warszawa, który wygrał wynikiem 4-3 z Unią Warszawa. - Teraz czeka nas rywalizacja na Stadionie Narodowym. Przed finałem ogólnopolskim musimy popracować jeszcze nad grą w defensywie. Mam nadzieję, że do początku maja poprawimy ten element gry i zaprezentujemy się z jak najlepszej strony - mówił trener zwycięzców, Mateusz Herbin.

W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 5 Mińsk Mazowiecki, którzy pokonali UKS Unię Warszawę 1:0. Z kolei dziewczynki z UKS Ząbkovii Ząbki po serii rzutów karnych pokonały zawodniczki MUKS Praga Warszawa wynikiem 5:4. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

Puchar Tymbarku - rywalizacja ogólnopolska
Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

Czytaj również: Koszykarki Mon-Polu Płock pokonały zespół BATON Bydgoszcz [ZDJĘCIA]

Przypominamy, że mistrzowie 16 województw obu kategorii wiekowych zagrają w Wielkim Finale, którego zwycięzcy wyłonieni zostaną 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców U-10 oraz U-12 otrzymają wymarzony Puchar Tymbarku oraz wyjadą w piłkarską podróż do Hamburga, by kibicować naszej reprezentacji w meczu z Niemcami.